oblečení a zbraně

Vybavení je ta nejdůležitější věc, co máte. Každý kousek co na obě máte přidává nejen trošku jiný vzhled, ale především nové stat pointy, které využijete v boji, ať už v PvP či jen při expení. Proto je nejen vhodné plnit questy, ze kterých až zhruba do lvl 25 dostanete tu nejlepší možnou výbavu (a později ji i za hodně prodáte), ale zároveň přemýšlet, jak by se ještě dala vylepšit.
Věci které prodává NPC jsou většinou jen na ukázku, mají stejný vzhled, ale téměř nic nepřidávají. Teprve to, co vám "dropne" z nestvůr venku, a ještě lépe uvnitř dungeonů, má pořádné bonusy a sloty pro lapisy, kde se teprve skrývá ten pravý potenciál.

Amuletům, Ringům a Loopům se souhrnně říká Accessory. U těch vám nezbude, než si je od NPC kupovat, krom lvl 55 vám nikde nedropnou, i když z questů je možné kolem lvl 30-35 něco dostat.

Helmy se dají získat buď z questů na ně, nebo jako výjimečný drop / odměna za event (třeba i lvl 1), a nebo během AP promo akcí - právě díky nim je možné si např v Iris od hráčů pořídit helmu se sloty, i když je to velice drahá záležitost (desítky / stovky M)

Základní Plášť se kupuje od NPC v Iris na Tredysis Auction, stojí 40M a je pro lvl 31. Je tedy opravdu vhodné, až si na něj jednou (pravděpodobně mnohem později) našetříte, si dát pozor při výběru toho se správnými staty a pro správné povolání. Hned vedle se nachází Badge Merchant, kde si můžete na plášť nechat namalovat za 450k symbol.

Brnění (Armor) - tedy vršek, spodek, rukavice a boty; stejně jako zbraň či dokonce štít se dají získat z questů (což přestává kolem lvl 18-25, později od hráčů v Iris. Mnohem výhodnější a jednodušší bývá si danou věc získat sám, aby se později dala prodat.

Věci jsou rozlišené barvou jména, ale často je to poznat i z názvu věci, kolik bude mít slotů. V závorce za jménem je level enchantu, pokud ho má.

Červená hláška znamená, že věc kvůli něčemu nemůžete nosit - povolání (class), level, mód...

attack-power = útok. Důležitý u zbraní, snadno ho ale může vyvážit větší rychlost (speed) nebo přidané staty (protože např. STR nebo INT také mohou nějaký útok přidávat). Žluté staty se skládají z z neměnných základních + bonusy z lapisů, oranžové (tzv.EP4 staty, objevily se s novým updatem) jsou náhodné a dají se měnit recreation runou.

Level věci (logicky) určuje nejnižší úroveň, od které už daný předmět můžete používat.

Standard price je cena bezslotové verze u NPC, za 1/10 té ceny lze tu věc také u NPC prodat, což se u těch lepších (heroic jen pod 30, vyšší lvl či méně lotů klidně NPC), rozhodně nevyplatí. Purchasing price je cena která se zobrazuje v marketu u hráčů, za kterou od nich lze item koupit.

Endurance ukazuje, jak moc je věc rozbitá, při nízké začne ikonka blikat, máte-li to na sobě. Čím více rozbitá, tím méně statů přidává, i když se to ve Stat okně ani na ní v číslech neprojeví. Opravit to lze u kováře (repair). Každý udělený nebo přijatý kritický zásah sníží endurance o 1. Věc nelze rozbít, i když má údajně větší šanci na rozbití při enchantu a lapisování lapisů, které rozbíjejí.

Dole v textu lze číst, pro jaké povolání předmět je.

Šedý text v závorce je item potřebný na enchant.

Šedá políčka úplně dole jsou prázdné sloty na lapisy (link u kováře), pokud už tam nějaký je, vidíte ten.

 

KDE PADAJÍ SLOTTED VĚCI?

Noble (1 slot) – potvory na map 1 (i v Argilla Ruin)

Worship (2 sloty) – AR bossi (Knight, Kargos) a Rapioru (Maze, pvp 20-30)

Heroic (3 sloty) – ostatní dungeony (+ AR bossi)

Dread armor (4 sloty) – minibossové v ostatních dungeonech (FL, AN, RC, D1/2)

 - v Aurizen Ruin padá lvl 51-53 dread armor i z běžných potvor

Legend armor (5 slotů, HM) – Astaroth (boss v AN), lvl 51+ Fantasma (FL3)

Goddess armor (6 slotů, UM) – 45-49 Haru, Fanta
                                   
- 50+  CT bossové

Limited zbraně a štíty (různý počet slotů) – Bossové a minibossové
                                           - lvl 40 - FL, AN, RC
                                           - 39-49 - Lanhaar (z běžných mobů)
                                           - lvl 50-53 - Haruhion,
                                                          -Fantasma dragon
                                           - lvl 55 - RC bossové
                                           - lvl 56 - CT bossové
                                           - lvl 59 (HM) - Cryptic One

V D-Desertu a Jungli padá armor lvl 55-58 s 1/4/5 sloty z mobů (rukavice/boty) a minibossů (vršek/spodek).

Quest ze Sky City dává náhodně od bezslotových po goddess, zbraň či štít.

Lvl 60+ zbraně a armory jsou za questy v Palaion Regnum a dropují tam i z potvor a bossů.