Otevření

Obchod (Individual Market) se dá najít v záložce Sub-Skills (klávesa "B"). Funguje pouze v Iris. Po použití si postava sedne a objeví se okno inventáře a obchodu. Do obchodu pak lze přetáhnout věci, pokaždé se to zeptá na cenu a pokud jich je víc na 1 místě (např.lahvičky) i na počet - při více předmětech najednou se zadává cena za 1, spočítá si to samo. Odstranit z obchodu je jde kliknutím (třeba při změně ceny).

Ve vrchní části okna se dá zadat název obchodu, co se pak zobrazí trvale nad hlavou. Je to také možnost, jak se bez skillu Interpratation domluvit se světlými. (v Blackmarketu:)

Pak stačí dát otevřít. Při zavření obchodu (Cancel, ne křížek) se obchod zruši, ale věci a název zůstanou - vhodné pro doplnění přemětů nebo změnu cen / názvu. Při kliknutí do názvu (při zavřeném obchodu) se původní název smaže (nejde upravit jen poslední slovo apod.). Celé okno obchodu se zavře i pouhým přesunutím věci v inventáři z místa na místo.

Ceny je vhodné hlídat podle okolních obchodů nebo NPC a mít trochu nižší ;)

Při otevřeném obchodu je samozřejmě nutné mít zapnutou Shaiyu, po odhlášení / ukončení obchod zmizí! Ale můžete ji mít minimalizovanou :)

Použití

Nepočítám Transaction, kterou snad každý zná (ale pokud se zeptáte na mail, popíšu i tu :)

Přijdu na dostatečnou blízkost k obchodníkovi, kliknu pro označení, kliknu pravým a objeví se menu s novou položkou - view markets. To pak funguje jako běžný NPC obchod.

Blackmarket (Černý trh)

V Iris na Tredysis Auction je Gatekeeper do Underground Stadium a Blackmarket. Portování stojí 1k. Jsou to jediná 2 místa, kde lze potkat světlé v "míru"...a dokonce si s nimi dát třeba regulérní duel. V aréně se občas přádají akce pro obě frakce, Blackmarket slouží (jak už název napovídá) k prodeji věcí mezi znepřátelenými stranami. Zakládání i používání obchodu je tam stejné jako v Iris, ale je lepší tam prodávat jen světlé věci, a to ještě draze, protože ač třeba lapisy využijí světlí také, využijí je proti nám ;) Dají se tam občas rovněž sehnat zajímavé věci pro nás, protože světlí často dostanou nějakou speciální věc z bossů, kteří se u nás tak často nezabijí, protože (zatím) nemáme tolik lvl 60 UM :)

Proč mají některé obchody v Iris ve jméně ~? Třeba LA~~S nebo ~~~~ ~~~~~~~~~~ ~~~.

Je to způsobené nesynchronizací odeslaných a přijatých znaků - když tam např.máte obchod hodně dlouho a nejste u něj, některé znaky se časem z těch okolníchro vás vytratí. Stejně tak potom i když někdo třeba mluví v normal chatu. Na 99% se to podaří např. při odejití ze hry (Alt+Tab nebo třeba AP Store) a něčí změně obchodu - až se vrátíte, budete tam vidět pořád to původní, i když ostatní uvidí to nové.

Je to podobná věc jako zaseklé potvory s 0 životy nebo mrtvá těla hráčů bez průhledného ducha nad nimi, zatímco hráč už někde vesele pobíhá a nic netuší ani nevdí...

Vyřeší obyvykle odchod a návrat na mapu.