Stats

STRength (síla) - větší dmg, 1str = 1.3 melee (na blízko) dmg / 1 ranged (na dálku) dmg
DEXterity (obratnost) - abys trefil/uhnul(evasion), 1dex = 0.2dmg + 5sp + 0.2% evasion
REaCtion - obrana, životy, 1rec = 1def + 5hp
LUCk (štěstí) - šance na kritický zásah (ATK x 2), 1luc = 0.3 ranged dmg, 1 crit.dmg + 0.2% šance na crit. a 0.1% šance na crit. evasion
WISdom (moudrost) - lepší léčení a obrana proti magii, 1wis = 1res + 5mp
 + 1.2 mag.dmg a mag.evasion + 4 HP heal
INTelligence (inteligence) - lepší magický útok, 1int = 1.5 mag.dmg

Všechna povolání navíc mají různé skilly, jejichž účinnost se odvíjí zpravidla právě od statistik. To, jakým způsobem investujete své Stat pointy, "stavíte" postavu, se nazývá Build. Doporučené (tj. jediné vhodné) buildy naleznete u každé postavy zvlášť.

Staty jsou nejdůležitější část postavy - vlastně je to celá vaše síla.  Dostávají se z levelu, výbavyPvP ranku. Proto jde s lepší výbavou (z questu) nebo s lepším PvP rankem expení o mnoho rychleji, protože jste silní jako byste už dávno měli o několik lvlů více. Právě díky tomu nejsou Hard Mode nebo Ultimate postavy nijak "zázračně silnější" (i na maximálním, 70. levelu je to "jen" 140 bodů navíc), ale jelikož mají velmi dobrou výbavu (kde se oněch 100+ bodů dá ziskat i na jedinou věc), díky tomu, že mají highlvl postavu z předchozího módu (NM), se kterou si na to snadno těch pár miliard rychle vydělají.

Update: 12/06/2022